🚚 Rychlé doručení v ČR a na Slovensko ZDARMA.

Historie trička - co jste o něm nevěděli | Zdravetricko.cz
Logo
Nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Dopravu máte ZDARMA
16.09.2019

Historie trička - co o něm možná nevíte

Tričko jako takové je dnes nedílnou součástí našeho běžného šatníku. Přicházejí v různých stylech a barvách tak, aby vyhovovala dnešním vysokým nárokům. Může se jednat o klasický všestranný střih nebo také velmi nevšední a kontroverzní. Je vhodné jak pro každodenní nošení tak pro méně formální příležitosti.

Počátek trička

Zatímco dnes jsou trička moderní a slouží jako svrchní oděv, ne vždy tomu tak bylo. Tento oděv byl původně vyroben z vlny nebo hedvábí. Trička byla navržena tak, aby dobře absorbovala pot a sloužila jako bariéra, která chránila svrchní oděv před jeho ušpiněním. Svůj název T-shirt (anglicky) získala podle střihu, připomínající písmeno T – tělo s připojenými rukávy.
historie trička - zdravé tričko

Během průmyslové revoluce však došlo k výraznému pokroku a trička se začala tkát z bavlny. Stala se tak prodyšnější a pohodlnější, přesto však do dnešní podoby měla daleko.

Během 19. století se stále nosila pod oblečením a jako svrchní oděv jej nosili převážně horníci a přístavní dělníci při práci.

historie trička - zdravé tričkoNa přelomu 20. století jej nosilo americké námořnictvo pod uniformu. Vojáci, námořníci či mariňáci často bojovali v oblastech s vysokými teplotami a tak si svlékli uniformu a ponechali si jen trička. Trička jako spodní oděv byla dostupná široké veřejnosti. Byla pohodlná, levná a snadno se udržovala. Přijali je jak zemědělci, dělníci všeho druhu, tak i sportovní nadšenci.
Ve 40. letech 20. století se stala velmi populární mezi mladými chlapci, kteří ještě nemuseli dodržovat tak přísná pravidla odívání na rozdíl od starších mužů.historie trička - zdravé tričko

Vzestup trička - 50. - 60. léta

Po druhé světové válce si trička jako svrchní oděv oblékali v oblibě především veteráni při svých volnočasových aktivitách a drobných prací. Teprve v 50. letech se trička a tílka popularizovala jako svrchní samostatný oděv. Trička proslavil i herec Marlon Brando ve filmu Tramvaj do stanice touha.
historie trička - zdravé tričko

Trička tak získala více na pozornosti a stala se módním oděvem. Snad nejstarší tištěný slogan byl v roce 1948 „Dew-It with Dewey“, který nechal vytisknout guvernér Thomas E. Dewey během své kampaně. 
V 60. letech se objevil potisk. A začala dekáda moderního trendu jasných barev a různých vzorů.
Trička se stala výborným prostředkem pro své osobní vyjádření. Následné pokroky v sítotisku přinesly novou vlnu v podobě grafických potisků. Trička na sobě nesla potisky od kapel až po politické slogany.
historie trička - zdravé tričko

Vzestup trička s potiskem - 70. - 80. léta

V 70. a 80. letech byly na vzestupu trička s potiskem. Spolu s růstem poptávky byly vynalezeny nové metody pro usnadnění tisku jako např.: transferový tisk. Začala vznikat nákupní centra, kde si lidé mohli nechat vyrobit potisk na místě. Stále více hudebníků a společností považovalo trička za dobrý a mocný nástroj pro prodej své značky.

Tričko v současnosti

Trička jsou v současnosti více moderní a módní než kdy jindy. Mají neomezené možnosti střihů, barev a vzorů. Fantazii se v této oblasti meze nekladou. Výrobní proces je nyní modernější a rychlejší. 
Tričko tedy prošlo během své historie několika velkými změnami a to především ve způsobu zpracování, volbě materiálu, a také v tom, jak bylo přijímáno - z počátku část oblečení, která byla určená výhradně pro nošení pod svrchní oděv, až po to nejběžnější svrchní oblečení.

Problém, před kterým stojíme

Problémem při produkci konvenční bavlny je, že běžná bavlna je produkovaná za nejnižší možné náklady a při její výrobě se nebere ohled na sociální ani environmentální dopady. Konvenční textilní průmysl patří mezi největší znečišťovatele naší planety. Při pěstování a zpracování konvenční bavlny se používá obrovské množství chemikálií, jejichž rezidua se nachází ve finálním produktu a skrze pokožku se uvolňují do našeho organismu. 

S námi to jde jinak a lépe - zodpovědně a čistě od semínka až po balení.

historie trička - současnost - zdravé tričkoTo nejlepší bio bavlněné oblečení současnosti, které je vyrobené eticky z bio bavlny při jejímž zpracování nebyly použity žádné chemikálie a je držitelem nejpřísnější certifikace GOTS.
Oblečení je také vhodné pro vegany, alergiky a osoby s citlivou pokožkou.

Pociťte s námi rozdíl v měkoučkém oblečení ze 100% bio bavlny bez rizika s dopravou zdarma a možností snadného vrácení na www.zdravetricko.cz.Pociťte s námi měkkost, které bylo docíleno šetrným zpracováním té nejčistější bavlny.


Pánská kategorie - oblečení z bio bavlny.
Dámská kategorie - oblečení z bio bavlny.
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Ušetřete 10 % při prvním nákupu a pociťte s námi ten rozdíl!
Získejte svou slevu a nechte si zasílat speciální nabídky pro členy.
Copyright © 2021 Zdravetricko.cz. Web design by Martin Urban. Graphics by Áňa design.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz